Tytuły

ZAMKI W POLSCE

Forum miłośników zamków (zał. 2006)



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-10-04 22:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-11-21 21:46
Posty: 408
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
He, dobre.
Pytanie czy lepszy kandydat na prezydenta-architekt-niechby lichy, ale jednak roztrząsający różne kwestie czy ktoś kompletnie nie mający o tym pojęcia np Marcinkiewicz.
Mnie też razi jego sposób mówienia. Ale domek ma nad wyraz ciekawy.

_________________
Nie ma zlej architektury-jest tylko architektura niekonsekwentna!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-11-16 09:55 
Offline
Ojciec Dyrektor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-02 15:32
Posty: 6938
Lokalizacja: Warszawa
hubertkm Wrote:
To ja może wyjaśnię, o co mi chodziło. Parę lat temu Zbyszek Sobczuk, lubelski kurator i "galernik" :D zorganizował był sporą imprezę poświęcona tematyce Formy Otwartej Oskara Hansena. Było kilka wystaw i konferencja naukowa, w której brał udział również rzeczony Czesław Bielecki.
Napadał na każdego, nie zgadzał się z nikim, nawet, kiedy ktoś w zasadzie potwierdzał czy wspierał to, co on sam powiedział w swoim wystąpieniu. Nieważne było meritum, ważne było, że on jest on. I już.

To potwierdza to co napisał po spotkaniu z nim mój kolega, który był do niego nastawiony bardzo pozytywnie:

[quote]Spotkałem się z Czesławem Bieleckim - na jego prośbę. To, co napiszę teraz, jest moim subiektywnym odczuciem po 1,5-godzinnym spotkaniu.

To było jedno z najbardziej przygnębiających, nieprzyjemnych doświadczeń, jakich kiedykolwiek w życiu do...znałem. Byłem przesłuchiwany, manewrowany, pouczany, stałem się odbiorcą arogancji, makiawelicznego, pokrętnego toku myślowego i zachowania. Starłem z górą widzącą tylko swój szczyt, zapatrzoną w swoją wielkość, zakrytą wielką chmurą dumy, wyniosłości, pychy. Czułem, jakbym to ja kandydował na prezydenta Warszawy i był przez Pan Bieleckiego poddawany ocenie, był pouczany, poprawiany, nastawiany na właściwe tory.

Nie zostałem zapytany, czy chcę współpracować (a nie chcę) w komitecie wyborczym, tylko od razu dostałem przydział zadań!!! Spotkałem się z brakiem wiedzy o podstawowych mechanizmach funkcjonowania miasta, obietnicami bez najmniejszego pokrycia. Na pytania otrzymywałem: pokrętne, atakujące pytania, a nie odpowiedzi, na pytanie o metodę wybudowania obwodnicy śródmieścia w 1,5 roku otrzymałem odpowiedź, żebym przyszedł na konferencję 4 listopada, to się dowiem.

Mam poczucie autentycznej, głębokiej porażki, fatalnego potraktowania, nieprzygotowania człowieka kandydującego na najwyższy urząd w strukturze warszawskiego samorządu, spotkałem z niewiedzą, pokrętnym zachowaniem, manipulacją, arogancją, pychą! To było gigantycznie nieprzyjemne, przykre, frustrujące doświadczenie, które bardzo wiele mnie nauczyło, ale i przyniosło poczucie porażki, braku oparcia, nadziei, nie wzbudziło mojego szacunku, pozostawiło głęboki niesmak z domieszką zażenowania. A przypominam: spotkanie odbyło się z inicjatywy Pana Bieleckiego. Człowiek ten nie oddał strzału we własna stopę, tylko całą serię z broni maszynowej!

Gdyby zdarzyło się, że zostałby prezydentem - to sam na spotkaniu roztoczyłem wizję, że praca w ratuszu wyglądałaby tak, jak to spotkanie. Finalnie: wiceprezydenci wyskoczyliby przez okno, urzędnicy zwolnili się po dwóch tygodniach. Na Placu Bankowym byłby stos ciał, a na ich szczycie dumny Pan Bielecki z dymiącą lufą armaty. Nie ukrywam - jestem wręcz w szoku, jak kandydat na prezydenta potrafi spacyfikować swój potencjalny elektorat. To jest przykład astronomicznej, gigantycznej arogancji, pychy i całkowitego zaślepienia. Nie dziwię się, że nad właśnie tym kandydatem unosi się duch tylko jednej, "właściwej" partii!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2017-04-18 10:42 
Offline
Ojciec Dyrektor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-02 15:32
Posty: 6938
Lokalizacja: Warszawa
Ciekawostka, na którą się właśnie natknąłem. Budynek dawnego sądu w Białym Borze

Image


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2023-01-15 14:49 
Offline

Dołączył(a): 2022-10-11 14:50
Posty: 8
To jest dobre pytanie. Ogólnie ja bym szukał raczej kościołów i budynków urzędowych, względnie pałacyków niźli budowli fabrycznych







________________________________________
https://www.rst.software/blog/top-12-aw ... ed-startup


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 69 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translated by phpBB3.PL