Tytuły

ZAMKI W POLSCE

Forum miłośników zamków (zał. 2006)



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Spis zamków
PostNapisane: 2006-03-08 17:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-03-03 22:00
Posty: 523
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Każdy z was pewnie nie raz był wkurzony gdy na zaplanowaną wycieczkę (urlop) zamkową wybrał się a po powrocie do domu dowiedział się, że niedaleko było jeszcze kilka zamków które się nieźle zachowały (dodajmy, że teren wycieczki był w dużej odległości od miejsca zamieszkania). Wtedy wszyscy jesteśmy wkurzeni mówiąc delikatnie. Postuluje więc :D bracia zamkowi żeby zrobić wykaz, listę zamków (TYLKO ZAMKÓW!!!!!), których nie ma na mapie zamków a wiecie, że są jakieś pozostałości materialne po zamku. I odwrotnie zamków po których żadnego śladu już nie ma wykreślić . Zrobić 2 listy: pierwsza lista to brakujące na mapie zamków, druga nie istniejące już w rzeczywistość (a na mapie zaznaczone). Postuluję hhiihihi żeby każdy forumowicz zajął się terenem mu najbardziej znanym. Później zebrać to do wora i może zrobić własną aktualną mapę zamkową (to w dalekiej przyszłości). Nie wchodziłyby do spisu dwory obronne oraz pałace, które nigdy nie były zamkami. Mam tu na myśli takie pałace, które "nie stały nawet obok zamku". Może ta inicjatywą choć trudna i żmudna dała by wkrótce pozytywne rezultaty. Co o tym myślicie ? Walcie śmiało! :wink:

_________________
www.pugeograf.pl - Ekofizjografia, Raporty Oddziaływania na Środowisko, Świadectwa energetyczne


Ostatnio edytowano 2010-03-16 13:49 przez fryta1z, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2006-03-08 18:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-04 16:06
Posty: 1603
Lokalizacja: Wrocław
fryta1z Wrote:
Każdy z was pewnie nie raz był wkurzony gdy na zaplanowaną wycieczkę ( urlop) zamkową wybrał się a po powrocie do domu dowiedział się, że niedaleko było jeszcze kilka zamków, które się nieźle zachowały

Jak się "odrobi lekcje" przed wyjazdem, a nie po nim to raczej nic takiego nie powinno się zdarzyć ;)

_________________
z uwagi na wzrost można się do mnie zwracać per "wasza wysokość", ew. "wasza długość"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2006-03-08 18:19 
Longmannn Wrote:
fryta1z Wrote:
Każdy z was pewnie nie raz był wkurzony gdy na zaplanowaną wycieczkę ( urlop) zamkową wybrał się a po powrocie do domu dowiedział się, że niedaleko było jeszcze kilka zamków, które się nieźle zachowały

Jak się "odrobi lekcje" przed wyjazdem, a nie po nim to raczej nic takiego nie powinno się zdarzyć ;)


I tu przydaje sie "mapa zamków" obśmiana przez wielu z Was. Jakby nie było zawiera przynajmniej ślad, jakąś info, że coś tam w ogóle jest. Potem sięgam do netu, znajduję szczegóły, planuję trasę wyjazdu i gotowe. I raczej nie zdarza mi się czegoś pominąć


Góra
  
 
PostNapisane: 2006-03-08 18:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-04 16:06
Posty: 1603
Lokalizacja: Wrocław
jacekzamki Wrote:
I raczej nie zdarza mi sie czegoś pominąć

Dokładnie to miałem na myśli. Dalekie wyjazdy planuję dokładnie, odpowiednio wcześniej i nie zdarza mi się, że coś istotnego przeoczę.

_________________
z uwagi na wzrost można się do mnie zwracać per "wasza wysokość", ew. "wasza długość"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-08 18:45 
Inna rzecz, że często mapa pokazuje obiekty, których w rzeczywistości dawno już nie ma. Zdarzyło mi sie tak w Dąbrównie. Myślałem, że się wścieknę. Ale o tym już chłopcy wspominali w innych postach


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-08 19:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-04 16:06
Posty: 1603
Lokalizacja: Wrocław
jacekzamki Wrote:
Zdarzyło mi sie tak w Dąbrównie.

Dąbrównie ? Tym warmińsko-mazurskim ? Tam przecież są fragmenty murów.

_________________
z uwagi na wzrost można się do mnie zwracać per "wasza wysokość", ew. "wasza długość"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-08 20:05 
Owszem, są :

Image

A na mapie wygląda to zupełnie inaczej, można się naciąć


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-08 20:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-04 16:06
Posty: 1603
Lokalizacja: Wrocław
jacekzamki Wrote:
A na mapie wygląda to zupełnie inaczej, można się naciąć

Pewnie tak jak przed 1968...

_________________
z uwagi na wzrost można się do mnie zwracać per "wasza wysokość", ew. "wasza długość"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-08 20:36 
Czy nawet przed 1958
Te mury runęły podobno ok. 1958 roku


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-08 21:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-04 16:06
Posty: 1603
Lokalizacja: Wrocław
Skrzydło południowe częściowo zachowało się podobno do 1968 ;)

_________________
z uwagi na wzrost można się do mnie zwracać per "wasza wysokość", ew. "wasza długość"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-03-08 22:44 
protestuję przeciwko pominięciu dworów obronnych, nie raz już stwierdzono, że czasem dwór jest nazywany zamkiem i na odwrót


Góra
  
 
PostNapisane: 2006-03-09 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-23 15:33
Posty: 326
Lokalizacja: Warszawa
jacekzamki Wrote:
I tu przydaje się "mapa zamków" obśmiana przez wielu z Was. Jakby nie było zawiera przynajmniej ślad, jakąś info że coś tam w ogóle jest. Potem sięgam do netu, znajduję szczegóły, planuję trasę wyjazdu i gotowe. I raczej nie zdarza mi się czegoś pominąć


Ja mam własną mapę (zamki istniejące i nieistniejące) i podobnie jak Jacek raczej nie pomijam czegoś nieświadomie.

_________________
Spieszmy się oglądać zamki, tak szybko odchodzą


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 12 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translated by phpBB3.PL