Tytuły

ZAMKI W POLSCE

Forum miłośników zamków (zał. 2006)



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2013-10-23 07:50 
Offline

Dołączył(a): 2013-10-22 23:55
Posty: 5
hej Wam,

jestem nowa na forum, na bank będę czytać te posty o zamkach poniżej, ale może ułatwicie mi zadanie i doradzicie :)

Mam nadzieję, że mogę tutaj taki temat wrzucić - jeśli powinien być w innym miejscu, to proszę o przeniesienie bądź informację.

Tak więc wkrótce chcę zaatakować zamki w okolicach Krakowa, na Jurze. Jest ich dużo, dlatego chciałam zapytać czy ktoś z Was któryś poleca, bądź nie poleca?

Z moich top 3 zamków, dla porównania, to Reszel, Czocha i Lipowiec. Fajnie też jakby znalazł się jakiś, w którym jest zrobiony hotel, ale tak klimatycznie, a nie zwykłe pokoje :P żeby można tam było zostać na noc i dalej zwiedzać.

Bo jak będę jechać to tak na dwa dni, więc na pewno większa ilość miejsc będzie do zobaczenia.

Jestem ciekawa, co polecicie :)

Pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-23 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2013-05-18 16:03
Posty: 824
Lokalizacja: Toruń
Trudne pytanie. Pewnie jest tyle odpowiedzi co odpowiadających. Mi podoba się Olsztyn bo ładnie się prezentuje w otoczeniu (Ogrodzieniec to zatracił przez oblegające go kramy). Na pewno ciekawe wrażenie robią ruiny zamku Smoleń i Mirów wraz z szlakiem do sąsiednich Bobolic. Świetny jest Tenczyn ale w związku z pracami pewnie nie dostępny. Siewierz z zrekonstruowanym mostem zwodzonym też jest wart odwiedzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-24 00:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-30 05:14
Posty: 3045
Lokalizacja: Wrocław
Olsztyn jest niczym Akropol! :) Ja uwielbiam ten zamek i zgadzam się z Prusakiem - jak trafisz na dobrą pogodę to pewnie będziesz miała szansę zachwycić się tym zamkiem. Poza nim poleciłbym Ci Ojców (skromne ruiny, ale piękny krajobraz - położenie urocze), Ogrodzieniec (kawał dość dobrze zachowanej ruiny), Pieskową Skałę (ja ją lubię - jest dość monumentalna i dobrze utrzymana, wygodne dojście i jest gdzie coś zjeść, napić się kawy itd.). Radziłbym Ci jednak spróbować ruszyć na drugą stronę Krakowa w drugi dzień - najlepiej w dolinę Dunajca, by zobaczyć Melsztyn i Czchów oraz pobliskie Dębno i szczątki zamku w dzielnicy Tarnowa - na górze św. Marcina czy Michała (już teraz nie pamiętam...). Ja tutejsze zamki znacznie bardziej sobie cenię niż te na Jurze - są nieco dziksze, gorzej przeważnie zachowane, ale ładniej - jak dla mnie - położone.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-10-24 09:49 
Offline
Ojciec Dyrektor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-02 15:32
Posty: 6938
Lokalizacja: Warszawa
aa Wrote:
Fajnie też jakby znalazł się jakiś, w którym jest zrobiony hotel, ale tak klimatycznie, a nie zwykłe pokoje :P żeby można tam było zostać na noc i dalej zwiedzać.

Jeśli dysponujesz zbędnymi środkami finansowymi (od 500 zł za pokój), możesz przespać się na zamku w Korzkwi http://www.donimirski.com/zamek-korzkiew

Image


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2013-11-01 12:07 
Offline

Dołączył(a): 2013-10-22 23:55
Posty: 5
dzięki wszystkim za rady! zebraliśmy je w kupę wstępnie :D i jutro jedziemy parę zameczków zobaczyć.

nasz plan na jutro jest taki:

1. Ojców

2. Rabsztyn (i może Smoleń niedaleki)

3. Ogrodzieniec

4. Bobolice/Mirów

5. (może Olsztyn, zobaczymy ile nam zejdzie czasu)

6. Siewierz

7. Będzin

8. Tenczyn w Rudnie

Traska 260km, ciekawa jestem, ile zdążymy zobaczyć. No i by pogoda dopisała :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 146 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translated by phpBB3.PL