ZAMKI W POLSCE
http://forum.zamki.pl/

Żelechowska siedziba rodu Ciołków - wykład
http://forum.zamki.pl/viewtopic.php?f=93&t=4740
Strona 1 z 1

Autor:  Waldek [ 2017-01-10 20:38 ]
Tytuł:  Żelechowska siedziba rodu Ciołków - wykład

Może ktoś się wybiera? Polecam, bo będą wielkie niespodzianki.

Cytuj:
Wiosną i latem 2016 r. na terenie domniemanego zamku rodu Ciołków w Żelechowie prowadzone były nieinwazyjne badania geofizyczne. Obszerny materiał na ten temat umieściłem na stronie pod koniec listopada.
W badaniach uczestniczyli pracownicy Instytutu Archeologii i Etnologii Polskiej Akademii Nauk - Zastępca Dyrektora Instytutu Tomasz Herbich - jeden z pionierów archeologicznych badań geofizycznych w Polsce, Wojciech Bis i Robert Ryndziewicz, Wiesław Więckowski z Instytutu Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego, Michał Mnich a także członkowie Towarzystwa Historycznego Żelechów: Grzegorz Kapczyński, Michał Sztelmach, Grzegorz Szymczak i Jan Zduńczyk.
Równolegle z badaniami archeologicznymi Michał Zbieranowski z Instytutu Historii PAN przeprowadzał kwerendę źródeł historycznych dotyczących Żelechowa.
Czy nieinwazyjne badania geofizyczne potwierdziły istnienie na tym terenie reliktów zabudowy murowanej? Jakie informacje dotyczące Żelechowa zebrał historyk Michał Zbieranowski? O tym dowiemy się podczas spotkania, które odbędzie się we wtorek 17 stycznia o godz. 11.30 w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Żelechowie.


Załączniki:
plakat żelechów.PNG
plakat żelechów.PNG [ 878.51 KiB | Przeglądane 1917 razy ]

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/