Tytuły

ZAMKI W POLSCE

Forum miłośników zamków (zał. 2006)



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2010-12-08 18:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-03-29 20:47
Posty: 1882
Lokalizacja: Ząbki
„Zamki, twierdze, garnizony Opola, Śląska i dawnej Rzeczypospolitej.”
BRZEG - OPOLE
7-8 październik 2010.

• ARTUR BOGUSZEWICZ (Wrocław), Zamki a konflikty zbrojne na Śląsku w drugiej połowie XV wieku.
• DARIUSZ ZŁOTKOWSKI (Częstochowa), Twierdza jasnogórska w okresie napo-leońskim, jej rola militarna, a także związki ekonomiczne i społeczne z regio-nem.
• MICHAŁ BACZKOWSKI (Kraków), Garnizon Krakowa w latach 1796 – 1815. Struktura, finansowanie, stosunki z mieszkańcami.
• ALEKSANDER SMOLIŃSKI (Toruń), Sanki – Petersburg – wojenna stolica Rosji i garnizon armii rosyjskiej.
• TADEUSZ SROGOSZ (Częstochowa), Uwagi w sprawie postrzegania żołnierzy wobec ludności cywilnej w Rzeczypospolitej w XVII wieku.
• KAROL KOŚCIELNIAK (Gdynia), Wyżywienie wojska kosztem społeczeństwa. Wybieranie stacji przez armię koronną w I połowie XVII wieku.
• PIOTR FLOREK ( Olsztyn), Rola twierdz finlandzkich w pierwszym okresie wojen Rzeczypospolitej ze Szwecją – 1600 – 1602.
• ANNA KRYSZAK (Poznań), Chortyca – pierwsza Sicz Zaporoska?
• JAROSŁAW RADOMYSKI (Warszawa/Siedlce), Artyleria Koronna w garnizonach w południowo – wschodniej Rzeczypospolitej na przełomie XVII i XVIII wieku.
• ADAM PERŁAKOWSKI (Kraków), Artyleria twierdz koronnych w latach 20. XVIII wieku.
• MARIUSZ MACHYNIA (Kraków), Garnizon Czarnobylski Chodkiewiczów w XVIII wieku.
• MARCIN MATUSZAK (Częstochowa), Generał – major książę Jerzy Marcin Lu-bomirski i jego podkomendni wobec ludności cywilnej w ziemi krakowskiej i sanockiej podczas konfederacji barskiej.
• MIROSŁAW NAGIELSKI (Warszawa), Garnizony Warszawy w okresie rokoszu Lubomirskiego.
• ANDRZEJ MICHALSKI (Słupsk), Z papierów wojskowych Adama Czartoryskie-go.
• AGNIESZKA TETRYCZ-PUZIO (Słupsk), ANNA RAWSKA-SKOTNICZY (Opole) Średniowieczne budowle wieżowe w systemie obronnym północno-wschodnich kresów Małopolski-donżon w Lublinie.
• ARTUR SZPONDER (Częstochowa), Koszty budowy i utrzymania fortyfikacji w Księstwie Warszawskim.
• MACIEJ TRĄBSKI (Częstochowa), Garnizony kawalerii armii Królestwa Polskie-go w latach 1815 – 1830, na przykładzie dywizji strzelców konnych.
• ANDRZEJ CHOJNACKI (Siedlce), Garnizon siedlecki w latach 1804 – 1831. Jednostki – instytucje wojskowe – żołnierze.
• TOMASZ BŁACH (Lublin), Twierdza Zamość.
• GRZEGORZ PODRUCZNY (Poznań/Słubice), Fryderyk Wielki i jego śląskie twierdze.
• PATRYCJUSZ MALICKI (Świdnica), System obrony twierdzy nyskiej w świetle planu obrony płk. v. Freunda z 1795 roku.
• ROBERT SŁOTA (Opole/Kędzierzyn - Koźle), Garnizony Opola i Koźla w XVIII i XIX wieku.
• ARLETA CIUPIŃSKA (Opole), Zamki Opola w średniowieczu.
• TOMASZ CIESIELSKI (Opole), Znaczenie militarne Opola w latach 1532 – 1763
• KRZYSZTOF STECKI (Opole), Garnizon opolski w okresie III Rzeszy.
• MICHAŁ JAKUBIK (Opole), Garnizon opolski w ostatnim okresie II wojny świa-towej.
• JAN ZADWORNY (Opole), Garnizon Opolski w latach 1945 – 1952.

To juz była. Ale będzie za kilka tygodni książka. Można więc poszukać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-09 14:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-30 05:14
Posty: 3045
Lokalizacja: Wrocław
Fantastycznie - czemu mam wrażenie, że o tych konferencjach robi się głośno w chwili, gdy już miały miejsce lub gdy termin zgłoszeń minął?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-09 20:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-03-29 20:47
Posty: 1882
Lokalizacja: Ząbki
Te konferencje są ogłaszane, ale trzeba niestety wiedzieć gdzie ich szukać. I tu jest problem. Ja o tej dowiedziałem sie od Artura Boguszewicza, bo robił korektę swojego artykułu do druku, inaczej moglibyśmy się i o książce dowiedziej kiedy byłoby już "po ptakach".
Całe szczęście jek pisałem będzie z tego ksiażka. Chociaż już sam tytuł referatu Pań o wieży w Lublinie mnie załamuje, a co będzie w środku. "System obronny północno-wschodnich kresów Małopolski" - co to za dziwoląg. Ktoś wie?.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-09 21:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-04 18:14
Posty: 1538
Lokalizacja: Lublin
Brzmi interesująco... Chętnie bym to przeczytał. Panie z daleka jak widzę, może być ciekawie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-09 22:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-02-21 14:29
Posty: 362
Lokalizacja: Grudziądz
Tematyka jak dla mnie. Aż się spociłem jak przeczytałem spis treści. Gdyby ktoś z Was miał sygnał o wydaniu drukiem owych materiałów konferencjnych, to proszę o sygnał. MUSZĘ TO MIEĆ!!!

Z góry dziękuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2010-12-09 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-03-29 20:47
Posty: 1882
Lokalizacja: Ząbki
Mam nagrane, podam wieści jak już książka będzie. Kwestia moze 2-3 tygodni


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 6 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translated by phpBB3.PL