ZAMKI W POLSCE
http://forum.zamki.pl/

I Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych
http://forum.zamki.pl/viewtopic.php?f=93&t=2692
Strona 1 z 1

Autor:  PiotrekB [ 2008-10-18 23:58 ]
Tytuł:  I Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych

za: http://www.miasto.org.pl/index.php?opti ... &Itemid=42

Cytuj:
ROH- I Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych
Wpisał: Janusz Mieduniecki
05.10.2008.

Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Moje Miasto jest organizatorem Pierwszego Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych.

Zapoznaj się z programem seminarium ...
Ramowy przebieg seminarium zakłada spotkanie uczestników w dniach 17 i 18 października 2008r. Pierwszego dnia planuje się wystąpienia tematyczne skupione wokół następującej tematyki:

- rekonstrukcje i zabezpieczanie obiektów podziemnych,
- rekonstrukcja i restauracja zamków i warowni,
- turystyczne i krajoznawcze udostępnianie obiektów historycznych.

17.10.2008 r. Seminarium - wstęp wolny
(Dla osób które posiadają kartę seminaryjną w przerwie obiad, pozostałe osoby zapraszamy na kawę i herbatę)


Po seminarium odbędzie się zwiedzanie Domu Modlitewnego w Bramie Cukermana - wstęp wolny.
Wieczorem przewidziano dla osób posiadającyh kartę seminaryjną zwiedzanie wzgórza zamkowego w Będzinie oraz zamku, a także poczęstunek.Drugiego dnia, podczas sesji terenowej, uczestnicy (posiadający kartę seminaryjną) będą mieli okazję zapoznania się z różnymi fazami rekonstrukcji obiektów historycznych na przykładzie zamków w Będzinie, Sławkowie, Siewierzu, Bobolicach i Mirowie.

Osoby nie posiadające karty seminaryjnej chętne do uczestnictwa w sesji terenowej proszone są o zgłaszanie się na listę do stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego http://www.zaglebiedabrowskie.org/ - ilość miejsc ograniczona. Zapewniamy bezpłatne uczestnictwo , wyżywienie własne.


Współorganizacji seminarium podjęli się: Starostwo Powiatowe w Będzinie i Urząd Miejski w Będzinie. Patronat naukowy nad seminarium objął Instytut Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Wydział Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Śląskiego.


Autor:  Smok Miguś [ 2008-10-19 08:56 ]
Tytuł: 

Miałem szczęście przyjechać wczoraj pod Bobolice w tym samym czasie co uczestnicy Forum :) Dzięki temu sam pan Senator Lasecki uścisnął mi dłoń i mimo zamknięcia zamku dla turystów udało mi go się szybko obejrzeć w środku. Co ciekawe spotkałem nawet znajomych z Ruchu Rycerskiego (byli w historycznych strojach), m.in. zarejestrowanego i u nas Tomka z Będzina :) Świat jest bardzo mały :)

Autor:  artur.ż [ 2008-10-19 20:26 ]
Tytuł:  I Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych

W ramach akcji „Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" odbyła się wycieczka do Sławkowa, Bobolic i Siewierza organizowana razem z sosnowieckim oddziałem PTTK. Kilkadziesiąt osób zwiedziło tamtejsze zamki i wysłuchało wykładów związanych z historią i rekonstrukcją tamtejszych obiektów.

Wycieczka była imprezą towarzysząca konferencji „Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych", której głównym organizatorem było będzińskie stowarzyszenie "Moje Miasto".

www.zaglebiedabrowskie.org

Autor:  Longmannn [ 2008-10-21 10:49 ]
Tytuł: 

Smok Miguś napisał(a):
Dzięki temu sam pan Senator Lasecki uścisnął mi dłoń i mimo zamknięcia zamku dla turystów udało mi go się szybko obejrzeć w środku.

Wow, ale zaszczyt... ;) A alergia na aparat fotograficzny we wnętrzach pozostała im jeszcze... ?

Autor:  Smok Miguś [ 2008-10-21 11:39 ]
Tytuł: 

Longmannn napisał(a):
Smok Miguś napisał(a):
Dzięki temu sam pan Senator Lasecki uścisnął mi dłoń i mimo zamknięcia zamku dla turystów udało mi go się szybko obejrzeć w środku.

Wow, ale zaszczyt... ;) A alergia na aparat fotograficzny we wnętrzach pozostała im jeszcze... ?


Hmm, większość z uczestników konferencji miało coś do błyskania po oczach w rękach z czego robili użytek. W sumie nie mogłem się napatrzeć, zwłaszcza na dwóch osobników, którzy z radością na twarzach błyskali na lewo i prawo, nie sprawdzając nawet co i jak im wyszło ;)

Autor:  Artos [ 2008-10-22 00:29 ]
Tytuł: 

A na interesujący wykład :wink: i cd wyprawy się załapałeś ?

Autor:  Smok Miguś [ 2008-10-22 08:43 ]
Tytuł: 

No niestety ja akurat podążałem w przeciwnym kierunku, czyli Ogrodzieniec, Pieskowa Skała i Wawel :)
Za to mam obietnicę, że przy następnej imprezie dużo wcześniej się o niej dowiem. Podobno było nawet na FREH-a ale jakoś mi umknęło.

Autor:  PiotrekB [ 2008-10-22 09:03 ]
Tytuł: 

no ja właśnie na freha to zauważyłem :)

Autor:  Artos [ 2008-10-22 22:01 ]
Tytuł: 

Szkoda, że się wszyscy nie poznaliśmy na tym objeździe i dopiero teraz wychodzi kto był :(. A tak do samego forum, ciekawy (przynajmniej jak dla mnie) był również 1 - y dzień z wykładami. Było min o Korzkwi i nieszczęsnym Poznaniu słów kilka (czyli o tym, co czasami budzi na tym forum i nie tylko najwięcej emocji).

Autor:  Smok Miguś [ 2008-10-23 09:48 ]
Tytuł: 

Jeśli kojarzysz puszystego faceta z brodą w mundurze woodland, w szelkach taktycznych i canonem z teleobiektywem, to byłem ja ;)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/