Tytuły

ZAMKI W POLSCE

Forum miłośników zamków (zał. 2006)



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-10-18 23:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-28 15:58
Posty: 422
Lokalizacja: Wroclaw
za: http://www.miasto.org.pl/index.php?opti ... &Itemid=42

Wrote:

ROH- I Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych
Wpisał: Janusz Mieduniecki
05.10.2008.

Stowarzyszenie na Rzecz Ochrony Dziedzictwa Przyrodniczego i Kulturowego Moje Miasto jest organizatorem Pierwszego Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych.

Zapoznaj się z programem seminarium ...
Ramowy przebieg seminarium zakłada spotkanie uczestników w dniach 17 i 18 października 2008r. Pierwszego dnia planuje się wystąpienia tematyczne skupione wokół następującej tematyki:

- rekonstrukcje i zabezpieczanie obiektów podziemnych,
- rekonstrukcja i restauracja zamków i warowni,
- turystyczne i krajoznawcze udostępnianie obiektów historycznych.

17.10.2008 r. Seminarium - wstęp wolny
(Dla osób które posiadają kartę seminaryjną w przerwie obiad, pozostałe osoby zapraszamy na kawę i herbatę)


Po seminarium odbędzie się zwiedzanie Domu Modlitewnego w Bramie Cukermana - wstęp wolny.
Wieczorem przewidziano dla osób posiadającyh kartę seminaryjną zwiedzanie wzgórza zamkowego w Będzinie oraz zamku, a także poczęstunek.



Drugiego dnia, podczas sesji terenowej, uczestnicy (posiadający kartę seminaryjną) będą mieli okazję zapoznania się z różnymi fazami rekonstrukcji obiektów historycznych na przykładzie zamków w Będzinie, Sławkowie, Siewierzu, Bobolicach i Mirowie.

Osoby nie posiadające karty seminaryjnej chętne do uczestnictwa w sesji terenowej proszone są o zgłaszanie się na listę do stowarzyszenia Forum dla Zagłębia Dąbrowskiego http://www.zaglebiedabrowskie.org/ - ilość miejsc ograniczona. Zapewniamy bezpłatne uczestnictwo , wyżywienie własne.


Współorganizacji seminarium podjęli się: Starostwo Powiatowe w Będzinie i Urząd Miejski w Będzinie. Patronat naukowy nad seminarium objął Instytut Architektury Krajobrazu Wydziału Architektury Politechniki Krakowskiej i Wydział Górnictwa i Geoinżynierii Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Patronat honorowy objął Marszałek Województwa Śląskiego.



Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-10-19 08:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-03 11:13
Posty: 898
Lokalizacja: Marki/Mazowsze
Miałem szczęście przyjechać wczoraj pod Bobolice w tym samym czasie co uczestnicy Forum :) Dzięki temu sam pan Senator Lasecki uścisnął mi dłoń i mimo zamknięcia zamku dla turystów udało mi go się szybko obejrzeć w środku. Co ciekawe spotkałem nawet znajomych z Ruchu Rycerskiego (byli w historycznych strojach), m.in. zarejestrowanego i u nas Tomka z Będzina :) Świat jest bardzo mały :)

_________________
Tomekk vel Smok Miguś
------------------------------------
Motto autorów przewodników:
"...polecam ten przewodnik, przypuszczam nawet, iż autor był w Turcji, a to pomaga..."

http://www.kasztel.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2008-10-19 20:26 
W ramach akcji „Zwiedzaj Zagłębie z FdZD" odbyła się wycieczka do Sławkowa, Bobolic i Siewierza organizowana razem z sosnowieckim oddziałem PTTK. Kilkadziesiąt osób zwiedziło tamtejsze zamki i wysłuchało wykładów związanych z historią i rekonstrukcją tamtejszych obiektów.

Wycieczka była imprezą towarzysząca konferencji „Forum Rekonstrukcji Obiektów Historycznych", której głównym organizatorem było będzińskie stowarzyszenie "Moje Miasto".

www.zaglebiedabrowskie.org


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-10-21 10:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-04 16:06
Posty: 1603
Lokalizacja: Wrocław
Smok Miguś Wrote:
Dzięki temu sam pan Senator Lasecki uścisnął mi dłoń i mimo zamknięcia zamku dla turystów udało mi go się szybko obejrzeć w środku.

Wow, ale zaszczyt... ;) A alergia na aparat fotograficzny we wnętrzach pozostała im jeszcze... ?

_________________
z uwagi na wzrost można się do mnie zwracać per "wasza wysokość", ew. "wasza długość"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-10-21 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-03 11:13
Posty: 898
Lokalizacja: Marki/Mazowsze
Longmannn Wrote:
Smok Miguś Wrote:
Dzięki temu sam pan Senator Lasecki uścisnął mi dłoń i mimo zamknięcia zamku dla turystów udało mi go się szybko obejrzeć w środku.

Wow, ale zaszczyt... ;) A alergia na aparat fotograficzny we wnętrzach pozostała im jeszcze... ?


Hmm, większość z uczestników konferencji miało coś do błyskania po oczach w rękach z czego robili użytek. W sumie nie mogłem się napatrzeć, zwłaszcza na dwóch osobników, którzy z radością na twarzach błyskali na lewo i prawo, nie sprawdzając nawet co i jak im wyszło ;)

_________________
Tomekk vel Smok Miguś
------------------------------------
Motto autorów przewodników:
"...polecam ten przewodnik, przypuszczam nawet, iż autor był w Turcji, a to pomaga..."

http://www.kasztel.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-10-22 00:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-12-01 19:12
Posty: 179
Lokalizacja: Siewierz
A na interesujący wykład :wink: i cd wyprawy się załapałeś ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-10-22 08:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-03 11:13
Posty: 898
Lokalizacja: Marki/Mazowsze
No niestety ja akurat podążałem w przeciwnym kierunku, czyli Ogrodzieniec, Pieskowa Skała i Wawel :)
Za to mam obietnicę, że przy następnej imprezie dużo wcześniej się o niej dowiem. Podobno było nawet na FREH-a ale jakoś mi umknęło.

_________________
Tomekk vel Smok Miguś
------------------------------------
Motto autorów przewodników:
"...polecam ten przewodnik, przypuszczam nawet, iż autor był w Turcji, a to pomaga..."

http://www.kasztel.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-10-22 09:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-11-28 15:58
Posty: 422
Lokalizacja: Wroclaw
no ja właśnie na freha to zauważyłem :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-10-22 22:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2007-12-01 19:12
Posty: 179
Lokalizacja: Siewierz
Szkoda, że się wszyscy nie poznaliśmy na tym objeździe i dopiero teraz wychodzi kto był :(. A tak do samego forum, ciekawy (przynajmniej jak dla mnie) był również 1 - y dzień z wykładami. Było min o Korzkwi i nieszczęsnym Poznaniu słów kilka (czyli o tym, co czasami budzi na tym forum i nie tylko najwięcej emocji).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-10-23 09:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-03 11:13
Posty: 898
Lokalizacja: Marki/Mazowsze
Jeśli kojarzysz puszystego faceta z brodą w mundurze woodland, w szelkach taktycznych i canonem z teleobiektywem, to byłem ja ;)

_________________
Tomekk vel Smok Miguś
------------------------------------
Motto autorów przewodników:
"...polecam ten przewodnik, przypuszczam nawet, iż autor był w Turcji, a to pomaga..."

http://www.kasztel.waw.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 10 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translated by phpBB3.PL