ZAMKI W POLSCE
http://forum.zamki.pl/

Początki artylerii
http://forum.zamki.pl/viewtopic.php?f=91&t=3552
Strona 1 z 1

Autor:  jesziwaboy [ 2012-09-26 23:41 ]
Tytuł:  Początki artylerii

Jestem tymczasowo w posiadaniu całkiem dobrej i bogato ilustrowanej książki "Die Anfänge der Artillerie" autorstwa Dorothei GOETZ ( Berlin 1985, Militärverlag der DDR, 99 stron ). Świetna rzecz dla kogoś, kto jest zainteresowany większymi konkretami, niż te dostępne w naszej literaturze, na temat kształtu i działania/użycia wczesnej ciężkiej broni palnej. O ile jeszcze działa z czasów np. najintensywniejszych i najbardziej rozbudzających wyobraźnię walk z Krzyżakami ( pierwsze 3 ćw. XV w. ) dosyć często są przedmiotem zainteresowania, o tyle, gdy chce się odpowiedzieć na pytanie jakich dokładniej armat używano np. w bastejowych zamkach z 1 poł. XVI w. czy w 2 połowie tego stulecia w fortyfikacjach bastionowych takich miast jak Wrocław, Gdańsk, Elbląg czy Zamość - to nasze polskie piśmiennictwo naukowe okazuje się być niezwykle skromne i mało pomocne.
Ja sobie tą książkę skserowałem, potrzymam ją jeszcze pewien czas a może i zeskanuję ( przynajmniej we fragmentach ). Jakby Ktoś był zainteresowany kserem czy skanem tej pozycji - proszę dać znać, wtedy prześlę.
Żeby było zabawniej - wydawcy postanowili na okładce tej książki posłużyć się reprodukcją fragmentu ( znakomitego zresztą ) obrazu "Bitwa pod Orszą"!
Tu można zobaczyć jak mniej więcej wygląda ta książka:
http://www.buchfreund.de/covers/13232/14148.jpg

Autor:  LaM [ 2012-09-27 19:42 ]
Tytuł: 

Piękne wydawnictwo,
proszę o indeks wydawniczy

Autor:  jesziwaboy [ 2012-09-27 20:18 ]
Tytuł: 

Cytuj:
Piękne wydawnictwo

O tak - pięknie wydane; okazuje się, że w niemczech można to dostać za grosze, a 3 lata temu zdarzyło się nawet na Allegro - poszło na niecałe 22 zł! Zaskakujące jakie perełki w językach obcych nieraz można dostać u nas w kraju, niejednokrotnie z tej samej cenie lub nawet taniej.
Cytuj:
proszę o indeks wydawniczy

Masz na myśli nr ISBN? Niestety - takiego tu nie podano, co więcej - w internecie także takiego nie mogę odnaleźć. Są tu wiadomości na temat druku i składu, a nawet nr telefonu, pod którym można (było) książkę zamówić. Ale żadnego krajowego czy międzynarodowego nr identyfikacyjnego.

Autor:  LaM [ 2012-09-27 22:33 ]
Tytuł: 

O to pytam! Bardzo mi się podoba ta pozycja,
przyznam że szukam takich rzeczy.
Co do indeksu potrzebuję namiarów na dzieło, mam pewne zaplecze w Niemczech , i chętnie podsunął bym mu tę pozycję :-)
mail z oprawka już wysłałem-nie zna.


i

Autor:  jesziwaboy [ 2012-09-29 14:27 ]
Tytuł: 

Wiesz co - poza danymi podanymi przeze mnie wcześniej ( Berlin 1985, Militärverlag der DDR ) to brak dalszych informacji identyfikujących tą książkę.

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/