Tytuły

ZAMKI W POLSCE

Forum miłośników zamków (zał. 2006)



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2012-09-26 23:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-30 05:14
Posty: 3045
Lokalizacja: Wrocław
Jestem tymczasowo w posiadaniu całkiem dobrej i bogato ilustrowanej książki "Die Anfänge der Artillerie" autorstwa Dorothei GOETZ ( Berlin 1985, Militärverlag der DDR, 99 stron ). Świetna rzecz dla kogoś, kto jest zainteresowany większymi konkretami, niż te dostępne w naszej literaturze, na temat kształtu i działania/użycia wczesnej ciężkiej broni palnej. O ile jeszcze działa z czasów np. najintensywniejszych i najbardziej rozbudzających wyobraźnię walk z Krzyżakami ( pierwsze 3 ćw. XV w. ) dosyć często są przedmiotem zainteresowania, o tyle, gdy chce się odpowiedzieć na pytanie jakich dokładniej armat używano np. w bastejowych zamkach z 1 poł. XVI w. czy w 2 połowie tego stulecia w fortyfikacjach bastionowych takich miast jak Wrocław, Gdańsk, Elbląg czy Zamość - to nasze polskie piśmiennictwo naukowe okazuje się być niezwykle skromne i mało pomocne.
Ja sobie tą książkę skserowałem, potrzymam ją jeszcze pewien czas a może i zeskanuję ( przynajmniej we fragmentach ). Jakby Ktoś był zainteresowany kserem czy skanem tej pozycji - proszę dać znać, wtedy prześlę.
Żeby było zabawniej - wydawcy postanowili na okładce tej książki posłużyć się reprodukcją fragmentu ( znakomitego zresztą ) obrazu "Bitwa pod Orszą"!
Tu można zobaczyć jak mniej więcej wygląda ta książka:
Image


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2012-09-27 19:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-12-14 03:27
Posty: 291
Lokalizacja: Hamar
Piękne wydawnictwo,
proszę o indeks wydawniczy

_________________
Poraj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2012-09-27 20:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-30 05:14
Posty: 3045
Lokalizacja: Wrocław
Wrote:
Piękne wydawnictwo

O tak - pięknie wydane; okazuje się, że w Niemczech można to dostać za grosze, a 3 lata temu zdarzyło się nawet na Allegro - poszło na niecałe 22 zł! Zaskakujące jakie perełki w językach obcych nieraz można dostać u nas w kraju, niejednokrotnie z tej samej cenie lub nawet taniej.
[quote]proszę o indeks wydawniczy

Masz na myśli nr ISBN? Niestety - takiego tu nie podano, co więcej - w internecie także takiego nie mogę odnaleźć. Są tu wiadomości na temat druku i składu, a nawet nr telefonu, pod którym można (było) książkę zamówić. Ale żadnego krajowego czy międzynarodowego nr identyfikacyjnego.

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2012-09-27 22:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2009-12-14 03:27
Posty: 291
Lokalizacja: Hamar
O to pytam! Bardzo mi się podoba ta pozycja,
przyznam że szukam takich rzeczy.
Co do indeksu potrzebuję namiarów na dzieło, mam pewne zaplecze w Niemczech i chętnie podsunął bym mu tę pozycję :-)
mail z oprawką już wysłałem-nie zna

_________________
Poraj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2012-09-29 14:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2008-05-30 05:14
Posty: 3045
Lokalizacja: Wrocław
Wiesz co - poza danymi podanymi przeze mnie wcześniej ( Berlin 1985, Militärverlag der DDR ) to brak dalszych informacji identyfikujących tą książkę.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 5 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 163 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translated by phpBB3.PL