Tytuły

ZAMKI W POLSCE

Forum miłośników zamków (zał. 2006)



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-08-03 22:51 
Online
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-03-29 20:47
Posty: 1892
Lokalizacja: Ząbki
Książka jest dostępna za darmo u pani M. Lewickiej, w gmachu Wydziału Architektury PW na ul. Koszykowej 55. Książka jest reglamentowana, więc trzeba udowodnić potrzebę jej posiadania. Jeśli jest się osobą prywatną, bo zapewne biblioteka zakładowa Huty Warszawa może ją dostać bezproblemowo z rozdzielnika. :wink: A poważnie. Najlepiej tam napisać lub pójść osobiście. Należy również napisać specjalne oświadczenie o chęci posiadania tej książki. (Pani Lewicka chyba musi się z niej rozliczyć). Tak naprawdę miałem gdzieś specjalny adres mailowy w sprawie tej konferencji i książki zarazem, ale gdzieś go zapodziałem. Dla zdeterminowanych podaję nr telefonu do Urzędu Miasta Działdowa , Wydział Rozwoju i Promocji - tam można otrzymać mail do Pani Lewickiej. 023 - 697 04 53 - i umówić się na temat odbioru.

PS. Dla mnie ta książka jest zbyt "płaska". Tak naprawdę nic nie wynika z tych referatów. Wydaje mi się że powstały bo fajnie coś powiedzieć na konferencji. Nie chcę jednak jej dyskredytować, jest kilka fajnych referatów. Niestety jednak nie przełomowych.

Image

OCHRONA ZABYTKÓW ARCHITEKTURY OBRONNEJ
TEORIA A PRAKTYKA


Lublin - Warszawa 2008

Spis treści
• 7… Wprowadzenie
• 9… Maria Brykowska - Zabytki architektury obronnej jako elementy krajobrazu i świadectwo przeszłości.
• 30… Bogusław Szmygin - Historyczna ruina w świetle teorii konserwatorskiej i współczesnych uwarunkowań
• 41… Marcin Gawlicki - Średniowieczna architektura obronna – zarys idei ochrony
• 54 …Piotr Molski - Zabytki nowszej fortyfikacji - specyfika zasobu a metody ochrony
• 62… Iga Malawska - Ruiny zamków średniowiecznych - wybrane problemy współczesne.
• 70… Ewa Karwacka, Giorgio Croatto - Architektura obronna. Metodologiczna hipoteza działania w trudnych kwestiach ochrony zabytkowych obiektów.
• 78… Robert Barełkowski - Projektowe metody definiowania kierunków ochrony i ingerencji w zabytków architektury militarnej.
• 84… Maciej Małachowicz - Wpływ badań na działania konserwatorskie i pozakonserwatorskie architektury obronnej
• 91… Paweł Dettloff - Ochrona zabytków architektury obronnej w 20-leciu międzywojennym w Polsce. Między konserwacją a odbudową.
• 112… Barbara Zalewska, Kazimierz Sobaczewski - Granice adaptacji. Zamki pokrzyżackie w Działdowie, Rynie i Ostródzie.
• 129… Jan Janczykowski - Zamki Małopolski. Zasób, problemy ochrony i konserwacji
• 136… Barbara Bielinis-Kopeć - Zamki w Krośnie Odrzańskim i Międzyrzeczu - prace konserwatorskie
• 142… Piotr Stępień - Wybrane problemy konserwacji fortyfikacji Wawelu
• 152… Magdalena Skarżyńska - Problematyka konserwatorska adaptacji zamku pokrzyżackiego w Barcianach .
• 162… Henryk Kondziela - Inicjatywa restytucji Zamku Królewskiego w Poznaniu .
• 172… Witold Milewski - Prezentacja projektu odbudowy Zamku Królewskiego w Poznaniu
• 174… Grzegorz Bukal - Ruiny zamków - studia ingerencji i ich efekty
• 184… Maria L. Lewicka - Konserwatorski problem „rewaloryzacji“ zamku w Ciechanowie
• 204… Jolanta Sroczyńska - Wybrane problemy adaptacji średniowiecznych zamków
• 212… Piotr Zaniewski - Główne funkcje średniowiecznych zamków państwowych w XIV wieku na przykładzie warowni wzniesionych z fundacji Kazimierza III Wielkiego
- 224… Cezary Głuszek - Rewaloryzacja zabytkowych fortyfikacji przełomu XIX i XX wieku architektura współczesnych uzupełnień.
• 233… Grażyna Michalska - Twierdza Brześć - kłopotliwa sukcesja. Ochrona zabytków wielkoprzestrzennych
• 240… Jerzy Potyrała, Maciej Lorenc, Paweł Niedzielski - Wartości kulturowe, przyrodnicze i przestrzenne zewnętrznych Obwałowań Jerozolimskich w Nysie, szansą na ich rewitalizację
• 252… Dagmara Chylińska - Międzyrzecki Rejon Umocniony a Czeska Linia Maginota
• 260… Lidia Klupsz - Po pierwsze nie szkodzić - aktualność zasady „Primum non nocere“ przy rewaloryzacji i rewitalizacji zabytkowych budowli obronnych
• 262… Beata Kot - Tworzenie zespołu parków kulturowych twierdzy Przemyśl - teoria i praktyka
• 278… Waldemar Rekść - Rola organizacji społecznych i samorządów w ochronie zabytków architektury obronnej
• 283… Hubert Mącik - Świadomość wartości zabytku i oczekiwania wobec zamku jako obiektu turystycznego na przykładzie zamku w Janowcu
• 293 Wnioski


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-08-05 08:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-04 18:14
Posty: 1538
Lokalizacja: Lublin
Ja mam wrażenie, że tak naprawdę nikt się tam na przełom nie nastawiał...
Spostrzeżenia co do całości mam podobne, jak Ty, Waldku.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 2 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translated by phpBB3.PL