Tytuły

ZAMKI W POLSCE

Forum miłośników zamków (zał. 2006)



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2006-12-28 21:18 
Właśnie otrzymałem prosto z zielonej wyspy. Jak dla mnie coś wspaniałego. Omawia tylko i wyłącznie średniowiecznie zamki i inne budowle obronne z tego okresu, bez renesansowych. Wyczytałem, że jest to obecnie najbardziej wartościowe opracowanie nt średniowiecznych irlandzkich zamków. Początek o motte, oczywiście temat omówiony dość pobieżnie, jest za to mapa wszystkich motte w Irlandii, dalej są omawiane angielsko-normandzkie zamki (anglo-norman stone fortress), hall houses (male zamki), later medieval stone fortress, tower houses (czyli wieże mieszkalno obronne) i fortified houses and stronghouses (dwory obronne)
wyd 2005, 218 stron, cena ok 30 €

ImageImage
ImageImage
ImageImage


Ostatnio edytowano 2007-09-25 14:10 przez Anonymous, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-29 11:07 
Offline
Ojciec Dyrektor
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-02-02 15:32
Posty: 6938
Lokalizacja: Warszawa
Wygląda super. Zamówiłeś przez internet czy ktoś dla Ciebie to kupił?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-12-29 11:23 
Kupił znajomy, 10 stycznia znów tam jedzie, wraca ponownie ok czerwca, gdyby ktoś reflektował mogę go poprosić ale nie chcę też go obciążać więc płatność z góry.
Aha, samo wydanie jest naprawdę bardzo ładne, papier kredowy. Jest to druga i poprawiona edycja. Dość sporo zdjęć (większość niestety czarno białych), sporo rekonstrukcji, rzutów. 1 edycja 1999, druga 2005.


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 3 ] 


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 127 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translated by phpBB3.PL