Tytuły

ZAMKI W POLSCE

Forum miłośników zamków (zał. 2006)



Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-10 14:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2006-03-03 22:00
Posty: 523
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Lukasz Wrote:
No tak, ale często ci "maniacy" nie mają kompletnie pojęcia kiedy to co zwiedzają powstało, kto to zbudował, w jakim stylu, która część została przebudowana i kiedy. Takich nie biorę pod uwagę.

Też na początku nie orientowałem się w tej zamkowej karuzeli ale z czasem zacząłem nabywać literaturkę i zagłębiać się dalej. Kiedyś myślałem że jak już raz byłem na zamku to mam go odfajkowanego i już nie wrócę do niego a teraz wracam z pełniejszą wiedzą i widzę czy coś się zmieniło :D

_________________
www.pugeograf.pl - Ekofizjografia, Raporty Oddziaływania na Środowisko, Świadectwa energetyczne


Ostatnio edytowano 2010-03-16 12:57 przez fryta1z, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2006-11-10 23:48 
Lukasz Wrote:
No tak, ale często ci "maniacy" nie mają kompletnie pojęcia kiedy to co zwiedzają powstało, kto to zbudował, w jakim stylu, która część została przebudowana i kiedy. Takich nie biorę pod uwagę.


W takim razie nie jestem maniakiem w powyższym znaczeniu tego slowa ;)

Mnie ogólnie interesuje średniowiecze, życie ludzi, kultura, zwyczaje, muzyka, to jak żyli, bawili się, co jedli, co myśleli, jak się kochali, rycerstwo same w sobie, jego szlachetność, kodeks. Interesuje mnie świecka, ludzka i bardziej humanistyczna część tej epoki. Dla mnie zamki i dwory są jej częścią, czasów które już bezpowrotnie minęły. Są to budowle z duszą, przejściem do tamtego okresu i nieważne kto wybudowal zamek, w ktorym roku, kto i kiedy go przebudował i w jakim stylu (bo logiczne, że przebudowy były w renesansie i baroku) ale dla mnie najistotniejsze jest sięgnięcie i spojrzenie na średniowiecze i wczesny renesans poprzez najbardziej charakterystyczną część ówczesnego świata jaka były wszelkiego rodzaju budowle warowne.
Będąc gdziekolwiek na zamku lubię dotknąć ręka ściany, ktorą dotykali ludzie kilkaset lat temu, poczuć to coś, fragmenty murów które kiedyś były miejscem i częścią czyjegoś zycia

Dlatego interesuję się zamkami, nie tylko z naukowej, historycznej, architektonicznej i dokumentacyjnej strony. Dla mnie są czymś więcej niż tylko stylami i datami. Jestem ich miłośnikiem jako symbol czasów, nie historykiem-naukowcem badającym architektoniczne detale i suche fakty ;)


Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 149 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Translated by phpBB3.PL