ZAMKI W POLSCE
http://forum.zamki.pl/

Rekanciszki koło Wilna / Rokantiśkes
http://forum.zamki.pl/viewtopic.php?f=71&t=2900
Strona 1 z 1

Autor:  Lukasz [ 2009-05-10 20:13 ]
Tytuł:  Rekanciszki koło Wilna / Rokantiśkes

Nowy zamek na wschód od Wilna :D

Cytuj:
Rokanti¹kės Castle (Lithuanian: Rokanti¹kių pilis) ruins are in Naujoji Vilnia elderate of Vilnius, Lithuania.

The castle was located east of Vilnius on a high hill near the Vilnia River. It was built in the 16th century in the Renaissance style and has been the seat of the Olshanski family. Alexander Olshanski, Jurgis Olshanski and the last family member Pawel Olshanski have lived there. After his death the castle was inherited by Bona Sforza and later passed to the Pac family. The Deputy Chancellor of Lithuania Stefan Pac was visited here by the King Vladislav Vasa on July 15, 1636.

The castle was burnt down by Cossacks on August 7, 1655 during the Russo-Polish War and fell in ruins. Today there are the only visible medieval castle ruins in Vilnius. Za Wikipedią


http://maps.google.pl/maps?f=q&source=s ... 15&iwloc=A

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tłumaczenie z Google artykułu z języka litewskiego (oczywiście do poprawienia).

dziedziniec zamku zachodniej części archeologów odkrycie renesansinio i stylu gotyckim do użytku w murze, a na wschodzie - nieznanego budynku gruzu. regionalnych znajduje się w parku kulturowego zarządzania pracy było jeszcze do początku tego roku.
Szacowany organizować trzech obiektów dziedzictwa kulturowego - Rokanti¹kės Zamek, Kopca Puèkorių i Nowej Vilnios.
W tym roku podczas badań archeologicznych dawnego zamku stoczni czystego od w budynku.Pracuje w zachodniej dziedziniec odkrywania dotychczas nieświadomi renesansinio i stylu gotycko-kamieniarskich, które pokazują dwa etapy budowy zamku.

Znaleziono we wschodniej części dziedzińca jest wciąż nieświadomych renesansinio stylu pozostałości budynku.

W badaniach w różnych domowych adres i ceramiczne szkliwione, emaliowane polichromatycznego powlekane rekord, fragmenty kafli sięga XVI wieku 3 lat.
Zamek - jeden z najstarszych na Litwie Castle Hill
Wysoki (35-40 m) bardzo stary i piękny zamek. Przewidywany że Rokanti¹kės Zamek - jeden z najstarszych na Litwie. Od rocznika, był znany z XII wieku kunigaik¹tis Al¹is. zbudowany dla księcia AlSi.
o w pierwszej połowie należał do zamku Go¹tautas, a następnie do Zygmunta Augusta, a XVII a XVII a . w pierwszej połowie był Pacų nieruchomości.

Górski szczyt, pojawiły się pałace, przebudowany XVI a XVIa . .– XVII a. w drugiej połowie XVII wieku .- początku S. Pacas Pac Rokanti¹kės ozdobną zamieszkania zamku do Litwy i Polski władcy Vladislav wazonie. W połowie wieku zamek został spalony w Moskwie żołnierzy marcu przeciwko Litwie w tym czasie. Był w czołówce Wilno Zamek całkowicie pogorszeniu, krzewów leśnych.
. Obecnie, a trapez kształcie powierzchni pozostałości znaleziono w ruiny - fundament zamku. Zbadane tylko górna część warstwy kulturowe.

Zgodnie z pozostałości znajdujących się w budynkach, XVI-XVIII wieku cegieł, dachówek, płytek, stwierdził, że na tej górze stał pałac.Ich ściany 2 m 2 mgrubości, a otwory okienne cegły. Z południowej strony był dziedziniec, ściana pasa, do którego Zachód koszary, a pietvakariniame rogu - Brama Tower Defense.

Autor:  Lukasz [ 2012-02-15 17:51 ]
Tytuł: 

Obrazek

Obrazek

Obrazek
http://www.miestai.net/forumas/showthre ... 280&page=2

Autor:  Lukasz [ 2012-02-16 01:20 ]
Tytuł: 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Autor:  Lukasz [ 2013-12-10 14:09 ]
Tytuł:  Re: Rekanciszki koło Wilna / Rokantiśkes

Tekst po litewsku o tym zniszczonym w 1655 roku zamku. Na końcu streszczenie po angielsku: http://www.atl.lt/2008/212-217.pdf

Autor:  Lukasz [ 2016-02-03 15:35 ]
Tytuł:  Re: Rekanciszki koło Wilna / Rokantiśkes

Załącznik:
Rekanciszki.jpg
Rekanciszki.jpg [ 62.75 KiB | Przeglądane 5738 razy ]

Autor:  jesziwaboy [ 2016-02-14 01:24 ]
Tytuł:  Re: Rekanciszki koło Wilna / Rokantiśkes

wykończenie plastyczne fatalne, ale perspektywa złapana bez zarzutu, a to świadczy, ze ktoś chyba w sumie umie rysować (albo z komputera to sobie wykreślał?)

Strona 1 z 1 Strefa czasowa: UTC + 2
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
http://www.phpbb.com/